NLFV25T-100K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLFV25T-100K-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 10 µH 10 % 155 mA 360 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Length2.5 mm
Width2.0066 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Number of Pins2
Height1.8034 mm
Depth2.1 mm
Radiation HardeningNo
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency32 MHz
Q Factor10
Current Rating155 mA
DC Resistance (DCR)360 mΩ
Test Frequency2.52 MHz
Military StandardNot
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current155 mA
DC Current155 mA
Schedule B8504500000
RoHSCompliant
PackagingReel
TypeWirewound
Height - Seated (Max)1.9 mm